Študenstko bivanje v zelenem atriju

Vita Gradič

mentor/-ica: prof. dr. Aleš Vodopivec

tehnični sodelavec/-ka: Matej Tili

asistent/-ka: doc. Gašper Medvešek

Študentski dom Ljubljana se vsako leto bori s pomanjkanjem kapacitet študentskih postelj. Novejši študentski domovi so vedno bolj oddaljeni od centra mesta, kjer je malo programov za študente, zato sem lokacijo za svoje projekt izbrala v bližini mestnega jedra in čim večjemu številu fakultet. V atriju med Filozofsko fakulteto in Rimsko cesto sem zasnovala objekt, ki se vpenja med obstoječe stavbe. V njem so študentski dom, predavalnice in prostori, ki so namenjeni Filozofski fakulteti. Objekt je neposredno vezan na Filozofsko fakulteto in je razdeljen na dva dela, v enem so predavalnice, knjižnica in družabni prostor, v drugem pa menza s kuhinjo in fitnes. V etažah so enoposteljne sobe povezane z deljeno kopalnico ter skupno kuhinjo. Objekt ima dve terasi, ter zelen pokrit notranji atrij, ki po vertikali prebada objekt ter tako nudi možnost vertikalnih komunikacij in vzpostavitve družabnega vzdušja v študentskem domu. Zgradba tako živi preko celega dneva, dopoldne so tu študenti popoldne, zvečer in ponoči pa so tu prebivalci študentskega doma. Objekt ima dva zelena atrija, ki omogočata študentom preživljanje časa na prostem.

#študentski dom #univerza v mestu #tipologije visokošolskih stavb