Skate park ob Ekonomski fakulteti

Vasja Potokar

Mentor: prof. Jurij Sadar, u.d.i.a.

Asistentka: Ana Kreč, m.i.a.

Demonstratorja: Urban Hribar in Miha Lorenčak

Izhodišče projekta je praelement, sestavljen iz polkrožnega in dveh ravnih delov. Gre za zanimiv detajl pozitiva in negativa, povzetega po fasadnem pasu Veterinarske fakultete ob Cesti v Mestni log v Ljubljani, katero je načrtoval arhitekt Plečnik. Kompozicijo skate parka sestavlja devet elementov, ki so postavljeni v treh smereh, tako da omogočajo različno rabo prostora, od skejtanja, druženja, plezanja in organizacije različnih prireditev. Lokacija skate parka je ob pešpoti, ki povezuje fakultete za Bežigradom z Dunajsko cesto. Skate park ne zapira poti skozi lokacijo, temveč omogoča prehodnost pod konstrukcijo. Konstrukcija je sestavljena iz jeklenih nosilcev kvadratnega prereza, na katere so na zgornji in spodnji strani pritrjeni sestavni elementi iz kompozitne plošče.

#prostori izobraževanja #100 let Univerze v Ljubljani #javni prostor