Razstave

Svet risarskih veščin postopoma odkrivamo in raziskujemo v prvem letniku Fakultete za arhitekturo v Ljubljani.
Ob tem razvijamo sposobnost razčlenjevanja struktur, spoznavamo kompozicijske odnose risbe, globinske odnose s svetlo temno gradacijo, črtno risbo in perspektivo. Črta na belem papirju je prvi grafični zapis (znak) našega miselnega sveta. Črta kot razmišljajoča pisava počasi, percepcijsko natačno določa dele risbe, kompozicije ali samo koncept. Na neki točki začne komunicirati, predstavljati in sporočati strukturni pristop, idejo, smer, rast ali postane abstrakcija. Forma se prekrije z anatomijo risbe. Znanja, ki jih dobijo študenti skozi predavanja, vaje in risarske delavnice, so izhodišča za sorodne zvrsti, kot so skica, kroki, kolaž in modelna risba.

OUTSIDER:

Risba / eksperiment / igra: razstava risb študentov ljubljanske Fakultete za arhitekturo – Outsider – revija, ki presega meje